°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

Hoteliér pri renovácii komína objavil niečo nečakané: Som nadšený, možno toho bude ešte viac!

Scott je z manuskriptov nadšený
Scott je z manuskriptov nadšený
Zdroj: profimedia.sk
31.01.2016 11:00

TYNESIDE - Scott Carlucci netušil, aký poklad sa ukrýva v jeho hoteli, ktorý prevádzkuje na severovýchode Anglicka. V komíne sa totiž našli vyše sto rokov staré rukopisy, ktoré informujú o prominentných ľuďoch. Sú však ťažko čitateľné, pretože sú pokryté sadzou a navyše písané staromódnou angličtinou.


Ohromený Scott britským médiám porozprával o prekvapení, ktoré prežíval po tom, ako zistil, že v jeho hoteli Clifton sa ukrýva vzácna vec. Pri renovácii totiž robotníci v komíne nad krbom objavili 120 rokov staré manuskripty pochádzajúce zrejme z knihy, ktorú na konci 19. storočia podpálil jej autor. 

Hoteliér pri renovácii komína
Zdroj: profimedia.sk

Hoteliér pri renovácii komína
Zdroj: profimedia.sk

Zväzok listov, ktoré boli pokryté sadzami, podľa všetkého tvoria biografie významných ľudí žijúcich v tejto oblasti. Jedným z nich je napríklad James Ross, lekárnik a člen radnice, ktorý sa údajne narodil v roku 1868 a žil v neďalekom meste Jarrow. Hotel sa bude rozširovať, takže je pravdepodobné, že Carlucci objaví viac ešte viac rukopisov. "Ťažko povedať, ako sa dostali do komína. Možno ich tam niekto hodil, aby zhoreli a možno ich tam niekto naopak schválne ukryl," povedal hoteliér. 

Hoteliér pri renovácii komína
Zdroj: profimedia.sk

Dom, ktorý už viac ako päťdesiat rokov slúži ako hotel, bol postavený v roku 1889. Vzhľadom na to, že sa v ňom našli manuskripty, sa dá predpokladať, že v ňom žil aj ich autor. "Bolo by skvelé vedieť, či tu žil slávny spisovateľ. Takže ak má o tomto niekto nejaké informácie, bol by som veľmi rád, keby mi ich poskytol," vyzval Scott ľudí z okolia. 

 

Galéria

Scott je z manuskriptov

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články