Turisti chceli zažiť čaro viedenského Prátera: To, čo sa udialo na kolotoči, by vás dorazilo | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Turisti chceli zažiť čaro viedenského Prátera: To, čo sa udialo na kolotoči, by vás dorazilo

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
15.12.2015 16:00

VIEDEŇ - Dvaja turisti si užívali jazdu na ruskom kolese v známom viedenskom zábavnom parku. Až do momentu, kedy to zamestnanci jednoducho zabalili a išli domov. Čo myslíte, ako sa zachovali tí chudáci hore?


Dvojica turistov z Poľska sa stala prvými ľuďmi, ktorí nedobrovoľne uviazli na slávnom viedenskom ruskom kolese v zábavnom parku Práter. Mladí Poliaci boli poslednými návštevníkmi na Wiener Riesenrad a jeden z pracovníkov im pred koncom umožnil ešte jednu jazdu. Po chvíli ale obsluhou kolotoča poveril kolegu, ktorý nevedel o tom, že na ňom ešte niekto je. Vypol svetlá a odišiel preč.

Turisti chceli zažiť čaro
Zdroj: thinkstock.com

Nedá sa ale povedať, že by sa turisti kvôli tomu išli zblázniť. Zhruba trištvrte hodinu sa na vrchu ešte kochali romantickým výhľadom na Viedeň a keď sa začali nudiť, vytiahli mobily a privolali pomoc. Keď dorazili zodpovední pracovníci, okamžite ich spustili dolu a privítali fľašou šampanského ako ospravedlnenie za nepríjemný incident. "Nič také sa nám nikdy predtým ešte nestalo. Keď sa návštevníci spýtali, či by sa mohli ešte raz povoziť, boli v službe ešte dvaja zamestnanci. Druhý z nich si ale neuvedomil, že sú na kolotoči ešte nejakí ľudia, všetko vypol a išiel preč," uviedol riaditeľ zábavného parku Peter Petritsch.

Vyše šesťdesiat metrov vysoké ruské koleso pri vchode do Prátra patrí k najpopulárnejším turistickým atrakciám vo Viedni. V rokoch 1920 až 1985 bolo zároveň najvyšším ruským kolesom na svete. V roku 1949 sa dokonca objavilo v povojnovom filme The Third Man (Tretí muž).


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články