°C

Piatok, 5. jún 2020. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

Z tohto šimpanza ide strach: Zrazil k zemi lietadlo!

Šimpanz v arnhemskom zoo zrazil konárom dron nad svojou klietkou
Šimpanz v arnhemskom zoo zrazil konárom dron nad svojou klietkou
Zdroj: SITA
14.04.2015 14:53

ARNHEM - K scéne ako z filmu Planéta opíc došlo v zoologickej záhrade v holandskom meste Arnhem. Šimpanz z miestnej zoo za pomoci palice zrazil k zemi malé bezpilotné lietadlo letiace nad jeho klietkou, uviedla dnes belgická televízna stanica RTBF na svojej internetovej stránke.


V rámci televízneho programu o zoologickej záhrade Royal Burgers' Zoo boli vyrábané letecké scény za pomoci malého diaľkovo ovládaného lietadla (dron). Aj napriek tomu, že zoo v Arnheme ročne navštívi vyše 1,5 milióna návštevníkov, šimpanz zjavne nemá rád neznáme objekty poletujúce v jeho blízkosti.

Počas natáčania šimpanz trpezlivo čakal, kým sa dron letiaci nad pavilónom primátov dostane do jeho dosahu, potom vyskočil a pomocou konára s ohromujúcou presnosťou zrazil letiaci stroj k zemi. Po úspešnom zásahu "votrelca" si opica prišla prezrieť neznámy objekt a potom sa pokojne vrátila na predošlé miesto v klietke. Filmovému štábu sa podarilo incident natočiť filmovým prístrojom, ktorý bol zavesený na lietajúcom zariadení.


Galéria

Šimpanz v arnhemskom zoo Šimpanz v arnhemskom zoo Šimpanz v arnhemskom zoo Šimpanz v arnhemskom zoo

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: ryot.org
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články