°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Komu venujú známe tváre svoje peniaze?

Komu venujú známe tváre svoje peniaze?
Komu venujú známe tváre svoje peniaze?
25.03.2014 13:00

Obdobie podávania daňových priznaní patrí medzi najhektickejšie vôbec. Svetlejšiu stránku platenia daní predstavuje možnosť poukázať 2 percentá niektorej z množstva neziskových organizácií, ktoré sa venujú charite a dobročinným aktivitám. Medzi ne patrí aj Nadácia Kvapka nádeje, ktorá celoročne spolupracuje s množstvom známych tvárí, ktoré jej aktivity rady podporujú. Priložia ruku k dielu aj tento raz?


Nadácia KVAPKA NÁDEJE úzko spolupracuje s klinikou detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, ktorá je jediným miestom v Slovenskej republike kde sa od roku 1995 prevádzajú transplantácie kostnej drene. Transplantačná jednotka prešla v posledných rokoch rozsiahlou prestavbou, v rámci ktorej boli rozšírené kapacitné možnosti a zmodernizovaná prístrojová a laboratórna technika oddelenia. V súčasnosti sa pracuje na výstavbe dvoch sterilných boxov na Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DKAIM DFNsP), ktorej hodnota je približne 250 000 EUR. Kvapka nádeje smeruje všetky príspevky z dvoch percent práve na tento projekt. Podľa našich informácií už teraz môže rátať s podporou viacerých známych osobností.

Jarmila Hargašová Lajčáková: „Možnosť venovať dve percentá z daní využívam pravidelne. Nadácia Kvapka nádeje spolupracuje s Klinikou detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Je to miesto, kde skvelý tím lekárov a zdravotníkov každodenne bojuje o život detí, ktoré si v súboji s chorobou vytrpia naozaj veľa. Akákoľvek pomoc prináša malým pacientom veľkú nádej.

Miro Jaroš: „S Kvapkou nádeje sa poznáme už dlhšie a vždy rád podporím dobrú vec. Viem, že na Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny sa aktuálne riešia sterilné boxy, ktoré buduje vďaka podpore nadácie. Sem pôjdu aj moje dve percentá“.

Dominika Mirgová: „Keď som dostala ponuku naspievať pesničku Musím mať nádej pre Nadáciu Kvapka nádeje, neváhala som. Spolupracujeme dlhodobo a určite podporím práve deti na onkológii aj svojimi dvoma percentami. Sama som mala možnosť vidieť, na čo konkrétne išli peniažky zo zbierky, zoznámila som sa s personálom a oddelením a viem, že tam je stále čo zlepšovať, preto rada pomôžem aj takto“.

Patrícia Vitteková: „Každoročne rada využívam možnosť venovať 2% podielu z daní tým, o ktorých som presvedčená, že to potrebujú. Podporujem Kvapku nádeje. Navyše, pri tejto nadácii môžem reálne vidieť, na čo boli prostriedky použité a to ma hreje pri srdci.“

Štefan Skrúcaný: „Je dôležité venovať 2 percentá, pretože sa využívajú na také veci, na ktoré štát buď nemá, alebo zabúda. Aktivity Nadácie Kvapka nádeje poznám, viem presne kam peniaze, ktoré v rámci svojich zbierok získa idú. Určite aj tento rok nasmerujem svoje dve percentá týmto smerom.

-Reklamná správa-


Galéria

Komu venujú známe tváre Komu venujú známe tváre

Nástroje k článkuZDROJ: PR článok
FOTO: PR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články