Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

Španielskeho turistu zabil slon po tom, ako vystúpil z auta

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

JOHANNESBURG – Španielskeho turistu ušliapal slon po tom, ako muž vystúpil z auta, aby si zviera odfotil. Oznámili to v utorok juhoafrické úrady, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Nešťastie sa odohralo v nedeľu v národnom parku Pilanesberg v Juhoafrickej republike. Park leží približne 200 kilometrov severozápadne od metropoly Johannesburg. Štyridsaťtriročný Španiel a tri ďalšie ženy sa viezli v aute po parku, keď natrafili na malú čriedu troch dospelých slonov a troch mláďat. "Muž podľa dostupných informácií zastavil auto, vystúpil z neho a priblížil sa k slonom, aby si ich odfotil. Slony naňho potom zaútočili a zabili ho," vyhlásil hovorca polície. Španiel svojim správaním porušil pokyny národného parku, podľa ktorých turisti nemajú otvárať okná a majú zostať v autách.

Hlavná samica čriedy zaútočila po tom, ako spozorovala blížiaceho sa muža, uviedol hlavný ochranár Výboru na správu parkov a cestovného ruchu Severozápadnej provincie Pieter Nel. Priblížil, že ochrana mláďat je pri slonoch bežným správaním. "Mnohí turisti sú slepí k nebezpečenstvu a neuvedomujú si, aké tieto zvieratá dokážu byť nebezpečné," povedal Nel pre AFP. Polícia uviedla, že spustila vyšetrovanie incidentu. Zvyšné osoby neutrpeli zranenia. Útoky slonov nie sú v Juhoafrickej republike nezvyčajné. V roku 2021 slony v Krugerovom národnom parku zabili muža podozrivého z pytliactva.

 

Viac o téme: TuristaSlonJuhoafrická republika
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu