Štvrtok25. apríl 2024, meniny má Marek, Marko, Markus, zajtra Jaroslava

Obrovský požiar zachvátil americké mesto! Bolo počuť výbuchy, polícia varuje ľudí

Na tomto zábere z videa poskytnutého spoločnosťou WXYZ hasiči bojujú s priemyselným požiarom na predmestí Detroitu Clinton Township . Zobraziť galériu (3)
Na tomto zábere z videa poskytnutého spoločnosťou WXYZ hasiči bojujú s priemyselným požiarom na predmestí Detroitu Clinton Township . (Zdroj: SITA/Courtesy of WXYZ via AP)

DETROIT - Viacero výbuchov a požiar zaznamenali v pondelok neskoro večer na predmestí Clinton Township v severnej časti amerického mesta Detroit. Polícia ľudí varovala, aby sa tejto lokalite vyhýbali. Píše o tom správa z agentúry AP.

Policajné oddelenie v Clinton Township na sociálnej sieti Facebook uviedlo, že požiar horí v areáli podniku na ulici 15 Mile Road blízko diaľnice Groesbeck Highway a trosky vystreľované do vzduchu padajú až do vzdialenosti 1,6 kilometra. Bezprostredne nehlásili žiadne obete ani zranenia.

archívne video

Požiar v spaľovni odpadov na Jilemnického ulici v Prešove (Zdroj: TASR/František Iván)

Polícia informovala, že nevie, čo presne horí, a preto jej nie je známe, aké účinky môže mať dym a ovzdušie na ľudí. "Nedá sa ani dostatočne zdôrazniť nebezpečenstvo, ktoré práve teraz hrozí," uviedla polícia v jednom svojom príspevku. "Prosím, prosím, prosím, zdržujte sa vo vnútri a mimo lokality," dodala.

Na tomto zábere z videa poskytnutého spoločnosťou WXYZ hasiči bojujú s priemyselným požiarom na predmestí Detroitu Clinton Township .
Zobraziť galériu (3)
Na tomto zábere z videa poskytnutého spoločnosťou WXYZ hasiči bojujú s priemyselným požiarom na predmestí Detroitu Clinton Township .  (Zdroj: SITA/Courtesy of WXYZ via AP)

Videá spravodajských médií zachytávali oblasť masívneho, jasne oranžového požiaru so šľahajúcimi plameňmi, čo vyzeralo ako explózie. Clinton Township sa nachádza v okrese Macomn. Predstaviteľ tohto okresu Mark Hackel pre televíziu WDIV-TV ešte v pondelok večer povedal, že výbuchy sa začali okolo 21.00 h (3.00 h SEČ) miestneho času v podniku Select Distributors. Polícia aj záchranári z Clinton Township začali okamžite zasahovať.

Hackel po 23.00 h na tlačovej konferencii oznámil, že požiar dostali pod kontrolu. Úrady však podľa jeho slov majú obavy z možných vplyvov požiaru na kvalitu ovzdušia. "Máme tam jednotku pre narábanie s nebezpečným materiálom, ktorá sa pokúša otestovať kvalitu ovzdušia, aby sme získali ďalšie aktuálne informácie," dodal.

Hasiči bojujú s priemyselným požiarom v blízkosti ciest 15 Mile Road a Groesbeck Highway na predmestí Detroitu Clinton Township
Zobraziť galériu (3)
Hasiči bojujú s priemyselným požiarom v blízkosti ciest 15 Mile Road a Groesbeck Highway na predmestí Detroitu Clinton Township  (Zdroj: SITA/Robin Buckson/Detroit News via AP)

Select Distributors je spoločnosť, ktorá vo veľkom dodáva rôzne reklamné predmety, novinky, príslušenstvo k telefónom a ďalšie tovary do obchodných domov so zlacnenými cenami, do dolárových obchodov a ďalších predajní, ako píše firma na svojej webovej stránke.

Viac o téme: PožiarPriemyselná zónaPolícia USADetroitVýbuchClinton Township
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu