Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Stroskotanie lode s migrantmi v Stredozemnom mori si vyžiadalo 41 obetí

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA/Hellenic Coast Guard via AP)

RÍM - Štyridsaťjeden migrantov zahynulo pri stroskotaní plavidla neďaleko talianskeho ostrova Lampedusa v Stredozemnom mori. Napísala o tom v stredu tlačová agentúra ANSA s odvolaním na tvrdenia ľudí, ktorí prežili, informujú agentúra Reuters a britská spravodajská stanica BBC.

Štyria preživší pôvodom z Pobrežia Slonoviny a Guiney záchranárom povedali, že boli na lodi smerujúcej z tuniského prístavného mesta Sfax, ktorá stroskotala počas plavby k talianskemu pobrežiu. Malá loď s 45 ľuďmi na palube vrátane troch detí podľa ich slov vyplávala z tuniského pobrežia minulý týždeň vo štvrtok a potopila sa po niekoľkých hodinách plavby. Štyroch migrantov zachránila nákladná loď, na Lampedusu dorazili v stredu.

Prístavné mesto Sfax je častým východiskovým bodom pre migrantov 

Nie je jasné, či táto tragédia súvisí s dvoma stroskotaniami lodí s migrantmi, o ktorých talianske médiá informovali v nedeľu, všíma si Reuters. Tamojšie úrady vtedy hlásili vyše 30 nezvestných ľudí, pričom 57 migrantov sa im podarilo zachrániť. Jedno z plavidiel malo vyplávať zo Sfaxu minulý týždeň vo štvrtok, čo sa zhoduje s výpoveďou preživších. Pri pokuse o prechod zo severu Afriky do Európy zahynulo tento rok už viac ako 1800 ľudí, píše BBC. Prístavné mesto Sfax, ktoré sa nachádza približne 130 kilometrov od Lampedusy, je podľa tuniských úradov pre migrantov častým východiskovým bodom pre plavby do Európy.

Viac o téme: LoďObeteMigrantiStredozemné more
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu