Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

V Chorvátsku vyčíňali búrky: Najhoršie dopadol ostrov Istria! Vietor a dážď si vyžiadali aj jednu obeť

Búrka v Záhrebe Zobraziť galériu (2)
Búrka v Záhrebe (Zdroj: SITA/AP Photo)

PULA/NOVÝ SAD - Chorvátsko a Srbsko postihli v piatkových večerných hodinách prudké búrky sprevádzané mimoriadne silným vetrom, ktoré si vyžiadali jednu obeť a viedli k rozsiahlym materiálnym škodám, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

Obzvlášť postihnutý bol turistami obľúbený chorvátsky polostrov Istria, kde vyčíňanie počasia spôsobilo značné škody. V meste Novigrad vyvracal vietor stromy, ktoré popadali na obytné prívesy, stany či vozidlá, uviedol tamojší regionálny denník Glas Istre s odvolaním sa na miestne úrady. K najväčším škodám malo pritom dôjsť v lokalite určenej na kempovanie na brehu mora. K obetiam či zraneniam osôb však nedošlo, cituje DPA.

Búrka v Záhrebe
Zobraziť galériu (2)
Búrka v Záhrebe  (Zdroj: SITA/AP Photo)

V Novom Sade, hlavnom meste severosrbskej autonómnej oblasti Vojvodina, prišlo o život dvanásťročné dieťa, ktoré sa v čase búrky nachádzalo vonku. Chlapca našli v bezvedomí pred domom jeho tety, ktorú sa vybral navštíviť. Záchranným zložkám sa ho už nepodarilo oživiť. Presná príčina jeho smrti sa ešte vyšetruje, uviedla verejnoprávna televízia RTS. Srbské médiá priniesli informáciu, že išlo pravdepodobne o zásah elektrickým prúdom v dôsledku popadaných káblov alebo zásah bleskom.

Oblasť Balkánu postihli prudké búrky už v stredu, a vyžiadali si aj obete, pripomína DPA. V Chorvátsku prišli o život štyria muži a dve ženy v dôsledku počasia zahynuli v Slovinsku a Bosne a Hercegovine.

Viac o téme: PočasieBúrkySrbskoChorvátsko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu