Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Americký prezident Biden si pomýlil Sunakovu funkciu, nazval ho prezidentom

(Zdroj: SITA/AP Photo/Manuel Balce Ceneta)

WASHINGTON - Americký prezident Joe Biden vo štvrtok privítal v Bielom dome britského premiéra Rishiho Sunaka. Pomýlil si však jeho funkciu a nazval ho prezidentom. TASR správu prevzala z tlačových agentúr DPA a PA Media.

Biden sa rýchlo opravil a zažartoval o povýšení Sunaka. "Tak, pán prezident - pán prezident, práve som Vás povýšil. Pán premiér, som rád, že ste späť," citovali Bidena britské médiá. Tento omyl pobavil aj Sunaka, v Bielom dome však vo funkcii britského premiéra doteraz ešte nebol - je ním je len od vlaňajšieho októbra. Americký prezident pripomenul, že v uplynulých mesiacoch sa so Sunakom stretol v americkom San Diegu, severoírskom Belfaste a v japonskej Hirošime. "A teraz sme tu a v nasledujúcich 20 minútach vyriešime všetky problémy sveta," dodal.

Vzťahy medzi týmito krajinami sú vo veľmi dobrom stave

Biden ocenil, že britsko-americké vzťahy sú vo veľmi dobrom stave. Pred časom voči Londýnu až taký diplomatický nebol. Nedávno totiž uviedol, že v apríli navštívil Severné Írsko aby sa uistil, že "Briti nepokazia" mierový proces v tomto regióne. Týmto vyjadrením rozhneval najmä severoírskych unionistov.

Viac o téme: FunkciaSpojené štáty americkéJoe BidenRishi Sunak
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu