Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Lietadlu s takmer 200 pasažiermi sa pri pristávaní otvoril núdzový východ: Otvoriť ho mal pasažier

Lietadlu so 194 pasažiermi sa pri pristávaní otvoril núdzový východ Zobraziť galériu (4)
Lietadlu so 194 pasažiermi sa pri pristávaní otvoril núdzový východ (Zdroj: SITA(Daegu Fire Station/Newsis via AP))

SOUL - Lietadlu juhokórejskej spoločnosti Asiana Airlines so 194 pasažiermi na palube sa v piatok tesne pred pristátím na letisku v meste Tegu otvoril núdzový východ. Po bezpečnom pristátí sa niekoľko cestujúcich sťažovalo na dýchacie ťažkosti, uviedli predstavitelia tamojšieho letiska. Informuje agentúra Jonhap.

Lietadlo Airbus A321 smerujúce z juhokórejského ostrova Čedžu pristálo na letisku v Tegu o 12.39 h miestneho času, vyplýva z údajov zverejnených na portáli FlightRadar.

Lietadlu so 194 pasažiermi
Zobraziť galériu (4)
Lietadlu so 194 pasažiermi sa pri pristávaní otvoril núdzový východ  (Zdroj: SITA(Daegu Fire Station/Newsis via AP))

Lietadlu so 194 pasažiermi
Zobraziť galériu (4)
Lietadlu so 194 pasažiermi sa pri pristávaní otvoril núdzový východ  (Zdroj: SITA(Daegu Fire Station/Newsis via AP))

Cestujúci sa priznal

Predstavitelia letiska uviedli, že nikto z pasažierov z lietadla nevypadol ani si neublížil, no niektorí vystrašení cestujúci sa sťažovali na dýchacie ťažkosti a boli prevezení do nemocnice. Ďalšie škody neboli hlásené. Podľa predstaviteľa leteckej spoločnosti Asiana Airlines jeden z cestujúcich priznal, že sa dotkol páky slúžiacej na otvorenie núdzového východu. Pasažiera po pristátí zadržali, informuje agentúra AP.

Muž sediaci pri núdzovom východe mal dvere otvoriť, keď bolo lietadlo asi 250 metrov nad zemou. Všetci cestujúci sedeli v tom čase pripútaní na svojich miestach. Podľa svedkov sa mal podozrivý z lietadla pokúsiť vyskočiť. Motív jeho konania nie je známy a polícia túto záležitosť vyšetruje.

Úrady dodali, že ide o 33-ročného muža, ktorý cestoval sám. Podľa polície dychová skúška nepreukázala, že by bol pod vplyvom alkoholu, no bolo náročné s ním komunikovať. V lietadla sa nachádzalo aj 48 žiakov základných a stredných škôl, ktorí cestovali na športové podujatie.

Viac o téme: LietadloAirbus A321Asiana Airlines
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu