Pondelok4. december 2023, meniny má Barbora, Barbara, zajtra Oto

Ruská stíhačka sa nad Čiernym morom priblížila k poľskému lietadlu

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: FB/mil.ru)

BUKUREŠŤ - Ruská stíhačka sa priblížila k poľskému lietadlu hliadkujúcemu nad Čiernym morom pre pohraničnú agentúru EÚ. Oznámilo to v sobotu rumunské ministerstvo obrany, ktoré odsúdilo "útočné a nebezpečné" konanie Moskvy. Informuje agentúra AFP.

Ministerstvo uviedlo, že lietadlo poľskej pohraničnej stráže bolo v piatok na bežnom hliadkovacom lete s rumunskou pohraničnou políciou, keď pri ňom ruská stíhačka Su-35 opakovane vykonala "agresívne a nebezpečné manévre".

V čase incidentu uviedlo NATO do "predbežnej pohotovosti" rumunské a španielske lietadlá, poľskej posádke sa však poradilo bezpečne pristáť.

Poľsko prípad nekomentovalo

Prípad sa odohral v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Čiernym morom, približne 60 kilometrov východne od vzdušného priestoru Rumunska, píše sa vo vyhlásení ministerstva. "Tento incident je ďalším dôkazom provokatívneho prístupu Ruskej federácie v Čiernom mori," dodal rezort. Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) sa k správe zatiaľ nevyjadrila. Poľská pohraničná stráž odmietla záležitosť komentovať s tým, že vydá stanovisko v nedeľu.
 

Viac o téme: StíhačkaRuskoPoľskoČierne more
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu