Utorok, 29. november 2022. Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas.

KORONAVÍRUS Čína zaznamenala prvé úmrtie súvisiace s COVID-19 za uplynulých šesť mesiacov

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Martin Baumann

PEKING - ína zaznamenala v nedeľu prvé úmrtie súvisiace s nákazou koronavírusom za uplynulých šesť mesiacov. Počet nových prípadov nákazy v Číne opäť stúpa aj napriek politike tzv. nulovej tolerancie covidu, informuje o tom agentúra AFP.


Úrady v Pekingu v nedeľu oznámili úmrtie 87-ročného muža nakazeného koronavírusom. V čínskom hlavnom meste bolo tiež v nedeľu zaznamenaných 621 nových prípadov koronavírusu prenesených lokálne. Čínsky zdravotnícky úrad pritom v nedeľu evidoval v celej krajine vyše 24.000 nových lokálnych prípadov nákazy, ktoré boli hlásené za uplynulých 24 hodín.

Archívne video: Slovensko si pripomína druhé výročie prvej obete covidu na Slovensku

Tento počet prípadov nákazy koronavírusom je nízky v porovnaní s inými krajinami, no Čína ich v posledných mesiacov hlásila len veľmi málo, pričom úmrtie súvisiace s ochorením COVID-19 zaznamenala predtým naposledy v máji. K nárastu počtu prípadov prišlo len krátko po tom, ako v Pekingu ohlásili jedno z najrozsiahlejších uvoľňovaní protipandemických opatrení, v rámci ktorého bola napríklad skrátená povinná karanténa pre osoby prichádzajúce zo zahraničia.    

Avšak ani toto rozsiahle uvoľňovanie opatrení neznamená, že by Čína prehodnotila svoju politiku tzv. nulovej tolerancie covidu, ktorá výrazne zaťažila čínsku ekonomiku a vyvolala aj protesty. Čína sa v rámci tejto politiky snaží potlačiť pandémiu rušením letov a neustálym zavádzaním nútenej karantény či hromadným testovaním.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články