Pondelok2. október 2023, meniny má Levoslav, zajtra Stela

VIDEO Požiare zachvátili Kaliforniu: Tisíce ľudí na severe museli evakuaovať

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: pixabay.com)

LOS ANGELES - Tisícom ľudí na severe amerického štátu Kalifornia nariadili v piatok úrady evakuáciu pre rýchlo sa šíriaci lesný požiar, ktorý zničil už viacero domov.

Podľa miestneho hasičského zboru pri požiari, ktorý sa šíri v okrese Siskiyou, utrpelo zranenia niekoľko ľudí. Hovorkyňa hasičov Suzi Bradyová uviedla, že niekoľko ľudí bolo prevezených do nemocnice, avšak o rozsahu ich zranení nemá bližšie informácie. Výzva na evakuáciu sa týka približne 7500 obyvateľov. Povinná evakuácia bola vyhlásená v mestečkách Weed, Lake Shastina a Edgewood. Bradyová tiež varovala, že požiar, ktorý dostal názov Mall Fire, sa v dôsledku poveternostných podmienok v súčasnosti "nebezpečne rýchlo šíri".

Mall Fire vypukol na pozemku drevárskeho závodu Roseburg Forest Products v mestečku Weed. Situáciu v súčasnosti zhoršuje extrémne teplé počasie, keďže teplota vzduchu v niektorých častiach okresu Siskiyou dosahuje až 38 stupňov Celzia. Okres Siskiyou na severe Kalifornie pokrývajú z veľkej časti lesy. Ide o relatívne málo obývaný región, ktorý v posledných rokoch postihujú lesné požiare. V roku 2014 zhorelo pri takomto požiari v mestečku Weed, v ktorom žije necelých 3000 obyvateľov, vyše 150 budov.

Viac o téme: EvakuáciaPožiareLesyUSA
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu