Štvrtok18. júl 2024, meniny má Kamila, zajtra Šarlota, Dušana

Putinov kamarát Steven Seagal je na Ukrajine: Drsné slová o Zelenskom! Svet nepozná pravdu, on je zodpovedný

(Zdroj: SPI international)

DONBAS - Niekdajšia hviezda akčných amerických filmov Steven Seagal, ktorý je v posledných rokoch známy aj ako prívrženec ruského prezidenta Vladimira Putina, navštívil separatistami ovládanú časť regiónu Donbas na východe Ukrajiny. Ukrajinského prezidenta obvinil z toho, že je zodpovedný za mučenie vojakov a ďalšie zverstvá.

Pozrel sa aj do väzenia Olenivka, kde nedávno prišlo o život viac ako päťdesiat ukrajinských vojnových zajatcov. O Seagalovej návšteve písali ruské a následne aj ukrajinské médiá.

Seagal navštívil aj väznicu v Olenivke

Kyjev a Moskva sa sporia, či smrť 53 vojnových zajatcov v Olenivke zavinilo ukrajinské ostreľovanie väznice raketami americkej výroby, ako tvrdí ruská verzia, alebo zajatcov povraždili ruskí žoldnieri z tzv. Wagnerovej (rusky Vagnerovej) skupiny, a to výbuchom nálože umiestnenej dnu v budove, ako tvrdia ukrajinské úrady.

Na mieste Seagalovi ukázali okrem iného "črepiny amerických rakiet, potvrdzujúce zodpovednosť Kyjeva za masovú vraždu vlastných vojakov", uviedol o hercovej návšteve v Olenivke známy prokremeľský moderátor Vladimir Solovjov. Seagal podľa šéfa doneckých separatistov Denisa Pušilina natáča dokumentárny film o Donbase.

Svet nepozná pravdu

"Pri stretnutí Seagal poznamenal, že 98 percent ľudí, ktorí rozprávajú v médiách o konflikte, tu nikdy neboli, a preto svet nepozná pravdu," povedal Pušilin agentúre TASS a dodal, že Seagal chce zmeniť pohľad sveta na túto vojnu. Denník Ukrajinska pravda poznamenal, že Pušilin je "kremeľská bábka".

Vedenie v Olenivke dnes navštívil spolu s americkým hercom aj nový predák ruských nacionalistov, predseda zahraničného výboru ruskej snemovne Leonid Sluckij, a to v spoločnosti "tímu objektívnych medzinárodných expertov" z Nikaraguy a Severnej Kórey, ironicky poznamenal bieloruský opozičný denník Naša Niva.

Herec obvinil Zelenského z mučenia a zverstiev

Seagal počas návštevy povedal, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský je "zodpovedný za mučenie vojakov a ďalšie zverstvá, ktoré porušujú nielen Ženevskú vojnovú konvenciu, ale sú aj zločinmi proti ľudskosti". Seagal je priateľom ruského prezidenta Putina a netají sa tým. Nazval ho "jedným z najväčších svetových žijúcich lídrov" a podporuje aj pripojenie Krymu k Rusku. V novembri 2016 mu Putin udelil ruské občianstvo a vlani Seagal vstúpil do opozičnej, ale pritom prokremeľskej strany Spravodlivé Rusko.

V januári 2016 už Seagal získal aj srbské občianstvo, ponechal si ale aj občianstvo americké. Seagal, ktorý bol na inaugurácii Putina v roku 2018, ako ruský zástupca vlani navštívil Venezuelu a daroval tamojšiemu prezidentovi Nicolásovi Madurovi samurajský meč. A v roku 2018 sa stal zvláštnym veľvyslancom Ruska pre humanitárne vzťahy so Spojenými štátmi.

Viac o téme: RuskoVladimir PutinUkrajinaSteven SeagalDonbasVojna na Ukrajine
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu