Utorok, 5. júl 2022. Meniny má Cyril, Metod, zajtra Patrik, Patrícia.

KORONAVÍRUS Nemecký minister zdravotníctva varuje pred novou vlnou: Starším odporúča ďalšiu dávku

Nemecký minister zdravotníctva Karl LauterbachGaléria fotiek (2)
Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn

BERLÍN - Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach vyzval v stredu starších ľudí a osoby trpiace ochoreniami, aby sa dali zaočkovať ďalšou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Správu sme prevzali z agentúry DPA.


Počty prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v Nemecku opätovne narastajú a Lauterbach varoval pred ďalšou vlnou."Ohlasovaná letná vlna sa nanešťastie stala realitou," povedal minister v rozhovore pre nemecký denník Rheinische Post. V predošlých rokoch pozorovateľný "letný efekt" pandémie tento rok podľa jeho slov nenastal. Lauterbach ako dôvody uviedol súčasný variant vírusu, ktorý je viac nákazlivý, a uvoľnenie takmer všetkých pandemických opatrení.

Očkovaním sa vyhnete ťažkému priebehu ochorenia

"Starším ľuďom a osobám, ktoré trpia iným ochorením, odporúčam, aby sa dali ešte raz zaočkovať," povedal minister. Očkovanie odporúča aj predseda nemeckého združenia lekárov (Virchowbund) Dirk Heinrich."Kto ešte nie je zaočkovaný, mal by sa dať zaočkovať teraz, aby sa vyhol ťažkému priebehu ochorenia," povedal pre Rheinische Post.

Vakcinácia vo vlaku v
Galéria fotiek (2)
Vakcinácia vo vlaku v Nemecku
Zdroj: SITA/Christophe Gateau/dpa via AP

Sedemdňová incidencia nových prípadov nákazy bola v stredu v Nemecku podľa údajov Inštitútu Roberta Kocha (KRI) na úrovni 472,4, čo je dvakrát vyššia hodnota ako pred týždňom (238,1). Tento ukazovateľ vyjadruje počet nakazených na 100.000 ľudí. Táto incidencia však v súčasnosti neposkytuje úplný obraz o počte nakazených, pretože RKI nezachytí všetky prípady, pripomína DPA.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články