Pondelok, 27. jún 2022. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Čečenský vodca sa zbláznil: Vyhrážky útokom na Poľsko, do šiestich sekúnd uvidíte, čoho sme schopní!

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov sa na internete vyhráža Poľsku.Galéria fotiek (1)
Čečenský vodca Ramzan Kadyrov sa na internete vyhráža Poľsku.
Zdroj: Twitter.com/NEXTA, TASR/AP Photo/Natacha Pisarenko

MINSK - Čečenský vodca Ramzan Kadyrov pohrozil v stredu útokom na Poľsko. Na sociálnej sieti Twitter o tom informoval bieloruský server Nexta, ktorý zdieľal videozáznam s vyjadreniami Kadyrova, ako i americký týždenník Newsweek.


archívne video

"Ukrajina je už uzavretá otázka. Mám záujem o Poľsko. Po Ukrajine, ak príde rozkaz, do šiestich sekúnd ukážeme, čoho sme schopní," vyhlásil vo videu spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina Kadyrov. Poliakom zároveň odkázal, aby si radšej "vzali späť svoje zbrane".

Poľsko je jednou z krajín, ktoré zásobujú zbraňami Ukrajinu, aby jej pomohli brániť sa pred ruskou inváziou, pripomína Newsweek. Najnovšie vyjadrenia Kadyrova podčiarkujú obavy niektorých poľských predstaviteľov, podľa ktorých by Rusko mohlo v budúcnosti potenciálne zaútočiť na Poľsko.

Len v stredu večer videlo video 25-tisíc ľudí

Čečenský vodca ďalej vo videu, ktoré malo v stredu vo večerných hodinách takmer 25.000 zhliadnutí, vyzval Poľsko, aby "oficiálne požiadalo o odpustenie za to, čo ste urobili nášmu veľvyslancovi". Kadyrov očividne narážal na incident, ktorý sa odohral tento mesiac počas osláv Dňa víťazstva v Poľsku. Ruského ambasádora v Poľsku Sergeja Andrejeva vtedy obliali červenou farbou a spolu so svojou delegáciou bol následne nútený podujatie opustiť, píše Newsweek.

"Nebudeme to len tak ignorovať," vyhlásil vo videozázname Kadyrov. "Pamätajte na to," dodal. Týždenník  pripomína, že nebolo bezprostredne jasné, kde a kedy bolo video nakrútené.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články