Nedeľa, 26. jún 2022. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

Rusko je pripravené pokračovať v mierových rokovaniach, tvrdí Putinov poradca: Má to však háčik!

Galéria fotiek (2)
Zdroj: koláž Topky.sk - SITA/Ukrainian Presidential Press Office via AP, SITA/Evgeny Biyatov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

MOSKVA - Rusko je ochotné pokračovať v mierových rozhovoroch s Ukrajinou, no iniciatívu na ich obnovenie musí prejaviť Kyjev. Povedal to v nedeľu poradca ruského prezidenta Vladimir Medinskij. TASR správu prevzala z agentúry AFP. 


ARCHÍVNE VIDEO 84. deň vojny na Ukrajine

 

"Sme pripravení pokračovať v dialógu," povedal Medinskij v rozhovore pre bieloruskú televíziu. Zmrazenie rozhovorov bolo podľa jeho slov výhradne "iniciatívou Kyjeva" a "lopta sa teraz nachádza na ukrajinskej strane". Medinskyj, ktorý je vedúci ruskej delegácie na rusko-ukrajinských rokovaniach, dodal, že "Rusko rozhovory nikdy neodmietlo".

Vladimír Putin
Galéria fotiek (2)
Vladimír Putin
Zdroj: SITA/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Prvé kolo mierových rokovaní sa uskutočnilo 28. februára v Bielorusku. Predstavitelia Kyjeva a Moskvy sa potom stretávali osobne; prípadne rokovali prostredníctvom videokonferencie. Naposledy sa fyzicky stretli 29. marca v Istanbule. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v utorok uviedol, že mierové rokovania medzi Kyjevom a Moskvou sú pozastavené.

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články