Pondelok, 4. júl 2022. Meniny má Prokop, zajtra Cyril, Metod.

KORONAVÍRUS Vo Viedni hlásili prvý prípad uzdravenia z nákazy variantom omikron

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

VIEDEŇ - V rakúskej metropole Viedeň hlásili v nedeľu prvý prípad uzdravenia osoby nakazenej koronavírusovým variantom omikron. Pre tlačovú agentúru APA to potvrdila Sonja Vichtová z viedenskej zdravotníckej služby.


Aktuálne úrady evidujú v hlavnom meste Rakúska štyri aktívne prípady nákazy omikronom. Z pôvodných šiestich, ktoré boli nahlásené pred víkendom, sa dva prípady infekcie už medzičasom nepovažujú za aktívne, pričom jedna z týchto osôb sa už vyliečila, spresnila Vichtová. Prvý potvrdený prípad omikronu hlásili vo Viedni 3. decembra.

V súčasnosti evidujú vo Viedni tiež viac ako 30 prípadov podozrení na variant omikron, ktorý po prvý raz potvrdili 24. novembra v Juhoafrickej republike (JAR). U týchto prípadov sa ešte čaká na sekvenovanie odobratých vzoriek.

Variant omikron je infekčnejší než delta

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v nedeľu uviedla, že koronavírusový variant omikron je infekčnejší než variant delta a znižuje účinnosť vakcín čo sa týka ochrany pred nákazou a šírením vírusu. Na druhej strane ale podľa predbežných údajov spôsobuje menej závažné príznaky ochorenia.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články