Utorok, 26. október 2021. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Pápež sa modlil za úspech svojej návštevy Maďarska a Slovenska

Pápež František počas modlitby
Pápež František počas modlitby
Zdroj: SITA/AP Photo/Alessandra Tarantino, file
11.09.2021 13:01

VATIKÁN - Pápež František sa pred svojou návštevou Maďarska a Slovenska modlil za úspech tejto apoštolskej cesty a zveril ju do ochrany Matky Božej. Informovali o tom v sobotu tlačová agentúra KNA a spravodajský portál Vatican News.


Pápež v piatok večer zavítal do hlavnej mariánskej baziliky Santa Maria Maggiore v centre Ríma, kde navštívil kaplnku s obrazom Presvätej Bohorodičky "Salus populi romani". Hovorca Vatikánu Matteo Bruni uviedol, že Svätý Otec na svojom obľúbenom mariánskom pútnickom mieste položil na oltár kyticu bielych kvetov a potom zotrval v kresle pred milostivou ikonou v tichej meditatívnej modlitbe. Z baziliky sa vrátil do Vatikánu, píše Vatican News.

Pápež František sa vydá na svoju 34. apoštolskú cestu v nedeľu skoro ráno. V Budapešti sa na pozvanie organizátorov zúčastní na záverečnej svätej omši 52. medzinárodného eucharistického kongresu v Budapešti po tom, ako sa nakrátko stretne s maďarským prezidentom Jánosom Áderom a premiérom Viktorom Orbánom.

V nedeľu popoludní odcestuje najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi na pastoračnú návštevu Slovenskej republiky, počas ktorej do stredy zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Pápež sa stretne s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články