Nedeľa, 5. december 2021. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

16-ročné dievča porodilo dvakrát trojčatá!

22.02.2008 12:13

BUENOS AIRES – Byť v šestnástich rokoch sedemnásobnou matkou je skutočná rarita. Pamela z Argentíny však už stihla do svojich 16. narodenín porodiť trikrát a hneď dvakrát trojčatá! Pravdepodobnosť, že sa žene narodia trojčatá, je jedna k ôsmim tisícom. Pamele sa to poradilo hneď dvakrát.


Prvé dieťa, chlapček, sa jej narodilo v štrnástich. Keď mala Pamela 15, porodila tri dievčatká. Pred pár dňami rodilo dievča tretíkrát a opäť priviedla na svet trojčatá a opäť dievčatká. Všetkých sedem detí sa narodilo predčasne a s nižšou pôrodnou váhou, čo im môže v budúcnosti spôsobiť rôzne zdravotné ťažkosti. Deti sú zatiaľ životaschopné a majú sa k svetu.

Prípad dievčaťa vzbudil v katolíckej krajine vlnu vášnivých debát o promiskuite mládeže, ktorá nie je v Argentíne žiadnou vzácnosťou.

Rodina mladého dievčaťa, ktorá sa za tri roky rozrástla o sedem členov, dostáva od štátu nemalú finančnú pomoc. Úradníci z provincie Cordoba dokonca rodine pomohli postaviť nový dom.

Viacnásobné tehotenstvo je v ostatných rokoch čoraz častejším javom. Často je dôvodom umelé oplodnenie, pri ktorom je pravdepodobnosť viacnásobného počatia oveľa vyššia. Prirodzené viacnásobné tehotenstvá, aké má za sebou Pamela, sú vzácne.

Nástroje k článku


ZDROJ: Famous

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články