Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Mužovi sa nabúrali do e-mailu a žiadali 115-tisíc: Polícia odhalila vinníka, poriadne prekvapenie!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
09.02.2021 19:01

NAI DILLÍ - Muž z indického mesta Ghaziabad dostal v januári výhražnú správu, aby zaplatil 10 miliónov rupií (cca 115-tisíc eur). Hrozilo, že v prípade, ak požiadavke nevyhovie, budú zverejnené na internete jeho obscénne fotografie a osobné údaje jeho rodiny. Po tom, čo sa obrátil na políciu, došlo k zaujímavému rozuzleniu.


Slováci sa vrhli na kryptomeny: Miliónové investície! Riziko číha za rohom, podvodníci už úradovali

Obyvateľ Ghaziabadu sa podľa webu India Today obrátil na políciu a tvrdil, že skupina hackerov, ktorá sa mu nabúrala do jeho e-mailu, sa mu vyhráža a žiada zaplatiť vysokú sumu peňazí. Ak tak neurobí, jeho lascívne fotografie uvidí na internete celý svet.

Podľa obete bol jeho e-mail napadnutý počítačovými zločincami 1. januára a zmenili mu heslo. Muž ďalej uviedol, že hackeri sledujú, čo robí jeho rodina a neustále ho obťažujú.

Ilustračné foto
Mužovi sa nabúrali do
Zdroj: pixabay.com

Prípadom sa začalo zaoberať policajné oddelenie počítačovej kriminality a zistilo zaujímavú vec. Výhražný e-mail bol poslaný z rovnakej IP adresy, akú mala aj obeť, priamo z jej domu. Keď policajti vypočuli členov rodiny, vrátane mužovho 11-ročného syna, ten sa priznal, že za hackerským útokom a vydieraním naozaj stojí on.

Žiak 5. triedy vysvetlil, že sledoval na YouTube videá týkajúce sa počítačovej kriminality a chcel si to vyskúšať. Otcovi preto posielal e-maily a pýtal si peniaze. Policajné vyšetrovanie pokračuje. Či a aký trest syn za túto zábavku dostal, nie je známe.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články