°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

KORONAVÍRUS Zlá situácia v Hongkongu: Do karantény putuje približne 10-tisíc ľudí

Ľudia a záchranné zložky v karanténnej oblasti v Hongkongu
Ľudia a záchranné zložky v karanténnej oblasti v Hongkongu
Zdroj: SITA/AP Photo/Kin Cheung
23.01.2021 13:00

HONGKONG - Približne 10.000 obyvateľov jednej z najchudobnejších a najhustejšie obývaných štvrtí Hongkongu sa od sobotňajšieho rána ocitlo pre obavy zo šírenia nového koronavírusu na najmenej dva dni v karanténe. Uviedli to agentúry AFP a DPA.


Karanténa sa začala o 04.45 h miestneho času (21:45 h SEČ). Ľudia žijúci v približne 200 bytových domoch v štvrti Jordan majú zakázané opustiť svoje byty, kým všetci neabsolvujú testy na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2. Na organizácii testovania sa podieľa okolo 3000 štátnych zamestnancov vrátane viac ako 1700 policajtov, hasičov a pracovníkov prisťahovaleckých úradov, informuje denník South China Morning Post.

Ľudia a záchranné zložky
Zdroj: SITA/AP Photo/Kin Cheung

Testovanie prebieha na 51 mobilných miestach.  Miestna vláda zabezpečila pre obyvateľov počas karantény dodávky základných potravín, píše AFP. Úrady pristúpili k tomuto opatreniu po tom, čo sa v štvrti Jordan v období od 1. do 20. januára zistilo 162 potvrdených prípadov nákazy v 56 bytových domoch.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Ide o prvý tzv. lockdown v Hongkongu od prepuknutia koronavírusovej pandémie pred viac ako rokom. V tejto autonómnej oblasti Číny, ktorá bola postihnutá medzi prvými, zaznamenali v piatok 61 nových prípadov nákazy, z toho bolo 55 dôsledkom lokálneho prenosu a osem sa zistilo v oblasti uzavretej v sobotu.

Po väčšinu minulého roka sa počet nakazených v Hongkongu udržiaval pod hranicou 10.000. Zaznamenali tam aj najmenej 170 úmrtí. Posledné dva mesiace zápasí mesto so štvrtou vlnou epidémie.


Galéria

Ľudia a záchranné zložky Ľudia a záchranné zložky

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články