Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

KORONAVÍRUS Frankfurt nad Mohanom pre pandémiu radšej zrušil svoje vianočné trhy

Ľudia na letisku v nemeckom Frankfurte
Ľudia na letisku v nemeckom Frankfurte
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Probst
25.10.2020 16:06

FRANKFURT NAD MOHANOM - Nemecké mesto Frankfurt nad Mohanom zrušilo svoje tradičné vianočné trhy. Rozhodnutie prichádza v čase, keď sa krajina usiluje zastaviť svoj znepokojivý nárast prípadov ochorenia COVID-19.


"Frankfurt zaťahuje záchrannú koronavírusovú brzdu," napísal bulvárny denník Bild po tom, ako radnica v sobotu neskoro večer na mimoriadnom zasadnutí dospela k danému verdiktu. Frankfurtský "Weihnachtsmarkt" patrí medzi najobľúbenejšie vianočné trhy v Nemecku a zvyčajne priláka viac než dva milióny návštevníkov. Tí sem prichádzajú za vareným vínom, pečenými gaštanmi a nákupmi darčekov.

"Naším cieľom zostáva vyhnúť sa ďalšiemu lockdownu," uviedol vo vyhlásení starosta mesta Peter Feldmann. Zhoršujúca sa pandémia už prinútila množstvo iných miest vrátane Berlína, Düsseldorfu a Kolína nad Rýnom oznámiť, že rušia alebo prísne obmedzujú svoje tohtoročné vianočné trhy, hoci niektoré z najväčších - v Mníchove a Norimbergu - sú stále na programe.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V Nemecku sa každý rok koná približne 2500 vianočných trhov, ktoré koncom novembra otvárajú sviatočnú sezónu a sú veľmi obľúbené u miestnych obyvateľov i turistov. Celkovo prilákajú zhruba 160 miliónov nemeckých a zahraničných návštevníkov, čo vynesie tržby vo výške troch až piatich miliárd eur, informovala tlačová agentúra AFP.

Napriek tomu, že sa Nemecko s prvou vlnou pandémie vyrovnalo relatívne dobre, v uplynulých týždňoch rapídne narastá počet nových prípadov nákazy - rovnako ako v celej Európe. Krajina v nedeľu hlásila viac než 11.000 nových ochorení za ostatných 24 hodín, čím sa celkový počet nakazených od vypuknutia koronavírusovej epidémie dostal v Nemecku na číslo 429.181, uvádzajú tamojšie zdravotnícke úrady. Ide už o štvrtý deň za sebou, keď táto bilancia prekročila 10.000 prípadov.

V Nemecku dosiaľ na COVID-19 zomrelo 10.032 pacientov, tvrdí Inštitút Roberta Kocha (RKI) so sídlom v Berlíne. Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala obyvateľstvo, aby drasticky obmedzilo svoj spoločenský život so zámerom zastaviť šírenie koronavírusu, zatiaľ čo úrady zaviedli prísnejšie pravidlá týkajúce sa súkromného a verejného stretávania sa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články