Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

KORONAVÍRUS Pobaltské krajiny Litva a Lotyšsko hlásia rekordný počet infekcií za 24 hodín

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.10.2020 08:59

RIGA - Pobaltské štáty Litva a Lotyšsko zaznamenali rekordný počet nových prípadov nákazy koronavírusom hlásených v priebehu 24 hodín, píše agentúra DPA s odvolaním sa na údaje zdravotníckych orgánov vo Vilniuse a v Rige


V piatok bolo registrovaných viac nových denných prípadov než v priebehu celého obdobia, odkedy v oboch týchto členských štátoch Európskej únie vypukla pandémia. Litva mala za posledný deň 442 pozitívnych testov, susedné Lotyšsko 250. Predošlé maximálne hodnoty boli 424 a 188. Obe tieto krajiny ležiace na severovýchode Európy vykazovali spočiatku z medzinárodného hľadiska v rámci koronavírusovej krízy relatívne lepšie hodnoty týkajúce sa počtu infikovaných osôb.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V priebehu posledných niekoľkých týždňov došlo však k podstatnému nárastu oficiálne zaznamenaných prípadov infekcie vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje respiračnú chorobu COVID-19. Môže to byť však spôsobené aj tým, že v obidvoch štátoch sa už robí čoraz viac testov na zisťovanie uvedeného nového typu koronavírusu, analyzuje nemecká tlačová agentúra DPA.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články