Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

VIDEO Čína sa stala terčom posmechu: Jej vojenské propagandistické video vykradlo americké akčné trháky

Na videu sú vidieť bombardéry H-6, ktoré sú schopné niesť jadrové bomby.  Ilustračné foto
Na videu sú vidieť bombardéry H-6, ktoré sú schopné niesť jadrové bomby. Ilustračné foto
Zdroj: Wikipedia
22.09.2020 20:00

PEKING - Vlnu posmechu si vyslúžilo čínske vojenské propagandistické video, v ktorom sa objavili zábery z hollywoodskych kasových trhákov vrátane Transformers a Skala, napísal spravodajský server BBC News.


Na videu sú vidieť bombardéry H-6, ktoré sú schopné niesť jadrové bomby, ako vykonávajú simulovaný útok na to, čo vyzerá ako americká vojenská základňa na tichomorskom ostrove Guam.

Na čínskom serveri Sina Weibo už video nazbieralo takmer päť miliónov zhliadnutí. Ale mnoho používateľov zosmiešňuje zjavné využitie scén z hollywoodskych filmov, píše BBC.

"Je šťastie, že Čína nemá problémy s autorskými právami," zažartoval jeden z užívateľov. "Vykradli ďalší americký film? Haha," dodal ďalší. A tretí žiadal: "Nepoužívajte klipy z tých hrozných krajín. Ľudí na twitteri sa na nás potom pozerajú zvrchu, a to ma privádza k šialenstvu."

Dvojminútové video nazvané Bohovia vojny - Útok! zverejnilo čínske letectvo v sobotu. Za sprievodu dramatickej hudby na ňom sú vidieť bombardéry H-6, ktoré útočia na to, čo vyzerá ako americká Andersenova letecká základňa.

"Sme obrancovia vzdušnej bezpečnosti našej vlasti. Máme sebadôveru a schopnosť kedykoľvek brániť bezpečnosť neba našej vlasti," napísalo čínske letectvo ku zverejnenému videu. Video bolo zverejnené v čase, keď Čína usporiadala vojenské cvičenie v blízkosti Taiwanu v čase zvýšeného napätia kvôli návšteve vysokého amerického činiteľa na ostrove. Čína pokladá Taiwan za svoju odpadlícku provinciu.

Ale používatelia sociálnych sietí si rýchlo všimli, že najdramatickejšie zábery videa vyzerajú, že pochádzajú z filmov Transformers: Pomsta porazených, Skala a Smrť čaká všade. Čínska armáda tieto tvrdenia nijako nekomentovala.


Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články