°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

KORONAVÍRUS Z farmy na západe Británie hlásia 73 prípadov ochorenia COVID-19

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
12.07.2020 18:03

LONDÝN - Desiatky pracovníkov farmy v britskom grófstve Herefordshire v západnej časti Anglicka mali pozitívne testy na ochorenie COVID-19, informovala v nedeľu na svojej webovej stránke stanica Sky News.


Spoločnosť AS Green and Co, ktorej farma patrí, na svojej webovej stránke potvrdila nákazu u 73 zo svojich 200 zamestnancov. AS Green and Co sa venuje rastlinnej a živočíšnej výrobe. Farma sa nachádza v obci Mathon vo východnej časti Herefordshire. Zamestnancov vyzvali, aby zostali v izolácii v rámci svojich ubytovacích zariadení v priestoroch farmy s cieľom znížiť riziko šírenia nákazy.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Spoločnosť podľa svojich vyjadrení v súvislosti s nákazou spolupracuje s vládnou agentúrou Public Health England (PHE) i zdravotníckymi úradmi v grófstve Herefordshire. Testy vykonali u ďalších zamestnancov i návštevníkov farmy. Nákazu u nich zatiaľ nepotvrdili. Katie Spenceová z regionálnej pobočky PHE povedala, že príznaky sa u niektorých zamestnancov farmy vyskytli začiatkom uplynulého týždňa. Testy neskôr potvrdili prítomnosť nákazy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články