°C

Piatok, 18. september 2020. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

KORONAVÍRUS India schválila vlastný liek na liečbu pacientov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
12.07.2020 06:16

NAÍ DILLÍ - Indické úrady schválili používanie lieku Itolizumab miestnej farmaceutickej spoločnosti Biocon na liečbu pacientov nakazených novým druhom koronavírusu trpiacich miernymi až závažnými dýchacími problémami. Oznámila to v sobotu samotná firma, z ktorej vyhlásenia citovala agentúra Reuters.


Liek, ktorý sa používa taktiež na liečbu kožného ochorenia psoriáza, odobril na používanie na území Indie tamojší úrad pre kontrolu liečiv (DCGI). "Kontrolovaná randomizovaná štúdia preukázala, že všetci pacienti, ktorí boli liečení Itolizumabom, reagovali pozitívne a zotavili sa," uviedla výkonná riaditeľka spoločnosti Biocon.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Dodala, že v inej kontrolnej skupine pacientov, ktorej nepodali Itolizumab, došlo k niekoľkým úmrtiam. Koronavírusom sa v Indii nakazilo už vyše 820.000 ľudí a tejto nákaze ich tam podľahlo viac ako 22.000. Za posledných 24 hodín v Indii zaznamenali 27.114 nových prípadov nákazy.

Krajina je tak, čo sa týka počtu nakazených, treťou najpostihnutejšou na svete, pričom v tomto smere ju predstihujú len Spojené štáty a Brazília.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články