°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

Šokujúci nález v Holandsku! Policajti objavili mučiareň: FOTO Z kontajnerov spravili cely

Uprostred kontajneru bolo zubárske kreslo.
Uprostred kontajneru bolo zubárske kreslo.
Zdroj: YouTube/ Holandská polícia
08.07.2020 22:00

WOUWSE PLANTAGE - V holandskej obci Wouwse Plantage sa polícii podaril hrozivý nález. Zločinecký gang prerobil šesť lodných kontajnerov na väzobné cely. V siedmom kontajneri sa našli kliešte, záhradnícke nožnice a chirurgické nástroje. Tu mali byť mučení ľudia.


Holandská polícia objavila väzenie podsvetia s mučiarňou. Dokopy sedem kontajnerov bolo zločineckým gangom prerobených, uviedla holandská prokuratúra. "Obraz lodného kontajnera je ľadovo chladný a šokujúci," hovorí sa vo vyhlásení. Už pred dvoma týždňami zatkli šesť osôb podozrivých z únosov a brania rukojemníkov.

Polícia vychádza z toho, že kontajnery ešte neboli použité. Nachádzajú sa v sklade v mestečku Wowse Plantage v južnej provincii Brabant. Šesť z nich bolo zaradených ako väzenské cely, zvukovo odizolovaných s putami na strope a podlahe.

"Siedmy kontajner nazvali podozriví ako ´ordinačnú miestnosť´. Úplne jednoznačne bol zariadený na mučenie ľudí," oznámila prokuratúra. V kontajneri bolo zubárske kreslo a mučiace nástroje ako záhradnícke nožnice, kliešte a chirurgické nástroje.

Kontajnery boli zariadené ako
Zdroj: YouTube/ Holandská polícia

Polícia prišla na stopu zločineckej skupine vďaka sledovaniu telefónov, četových rozhovorov. Podľa údajov polície podozriví prostredníctvom medzičasom uzavretej četovacej miestnosti EncroChat  sa úplne otvorene rozprávali o únose a týraní ľudí. Iba pred pár dňami európsky justičný úrad Eurojust informoval, že polícia rozložila sieť a tak sa jej podaril veľký úder proti organizovanému zločinu v Európe.

Holandskej polícii sa podarilo
Zdroj: YouTube/ Holandská polícia

Zločinecká skupina sa chcela pri únosoch očividne vydávať za špeciálne komando polície, pretože polícia pri záťahu našla zbrane, policajné uniformy, dopravné značky "stop", modré majáky a nepriestrelné vesty.

Na podlahe a strope
Zdroj: YouTube/ Holandská polícia

Polícia stihla potenciálne obete varovať a tie sa okamžite ukryli. Pozadie plánovaných únosov zatiaľ nie je jasné. Polícia nevylučuje súvislosť s obchodom s drogami či vydieraním.


Galéria

Uprostred kontajneru bolo zubárske Kontajnery boli zariadené ako Holandskej polícii sa podarilo Na podlahe a strope

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články