°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

Srbsko oznámilo 325 nových prípadov KORONAVÍRUSU a osem úmrtí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
04.07.2020 18:42

BELEHRAD - Srbsko oznámilo v sobotu 325 nových prípadov nového koronavírusu a osem súvisiacich úmrtí, informovala agentúra HINA.


Celkovo je v krajine hospitalizovaných 2347 ľudí, z nich 86 je napojených na pľúcnu ventiláciu. V piatok zaznamenali v krajine najvyšší denný počet úmrtí, a to 11. Zmienených osem úmrtí za posledných 24 hodín predstavuje tretí najvyšší počet úmrtí. Deväť obetí hlásilo Srbsko 14. apríla. V prvých štyroch júlových dňoch podľahlo v Srbsku ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, 29 ľudí, čím celkový počet obetí v krajine stúpol na 306.

Od 6. marca testovali v Srbsku 434.415 ľudí a infekciu zistili v 15.826 prípadoch. Srbský prezident Aleksandar Vučič v sobotu odmietol tvrdenia, že v krajine sa vykonáva málo testov, pričom poznamenal, že ich bolo viac, než mali všetky bývalé juhoslovanské krajiny spolu.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


 V Belehrade sú od soboty v platnosti ďalšie opatrenia, ktoré obmedzujú prevádzku reštaurácií a nočných klubov. Nosenie tvárových masiek je povinné, rovnako aj dodržiavanie pravidiel fyzického odstupu. Za nedodržanie pravidiel hrozí pokuta. Zhromažďovanie vo vnútorných verejných priestoroch je obmedzené na 100 osôb a vo vonkajších priestoroch na 500. Tieto obmedzenia platia do 18. júla.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články