°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Britská kráľovná sa ukázala na verejnosti! FOTO Po týždňoch v izolácii si dopriala obľúbenú činnosť

Alžbeta II. si bola zajazdiť na poníkovi.
Alžbeta II. si bola zajazdiť na poníkovi.
Zdroj: Profimedia
01.06.2020 17:00

VEĽKÁ BRITÁNIA - Britská kráľovná Alžbeta II. sa prvýkrát po niekoľkých týždňoch ukázala na verejnosti. V areáli Windsorského zámku, vzdialeného 30 kilometrov od Londýna, si zajazdila na poníkovi. Fotografie zverejnil v nedeľu neskoro večer Buckinghamský palác, informovala agentúra DPA.


Alžbeta II. sa na zámok dočasne presťahovala v polovici marca spolu so svojím manželom, 98-ročným princom Filipom, v obavách z rizika nákazy koronavírusom. Snímky zachytávajú 94-ročnú panovníčku jazdiacu na 14-ročnom poníkovi menom Balmoral Fern.

Alžbeta II. si bola
Zdroj: Profimedia

Kráľovná má na hlave ružovú šatku, na rukách biele rukavice a oblečené má zelené tvídové sako a béžové nohavice. Alžbeta je vychýrenou milovníčkou zvierat, najmä psov a koní. Keď v polovici marca cestovala z Londýna na Windsorský zámok, v aute sa s ňou mali viezť aj jej dva psy Candy a Vulcan z plemena dorgi, ktoré vzniklo skrížením plemien korgi a jazvečíka.

Alžbeta II. si bola
Zdroj: Profimedia

Pre Alžbetu aj princa Filipa je pre ich vysoký vek respiračné ochorenie COVID-19 obzvlášť nebezpečné. Na Windsorskom zámku majú však zaistený komfort, na aký sú zvyknutí aj v Londýne, pričom majú k dispozícii aj služobníctvo, píše britská agentúra Press Association.


Galéria

Alžbeta II. si bola Alžbeta II. si bola

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články