°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

KORONAVÍRUS Francúzsko hlásilo 74 nových úmrtí, zverejnilo len čiastkovú bilanciu

Koronavírus vo Francúzsku
Koronavírus vo Francúzsku
Zdroj: SITA/AP Photo/Michel Euler
23.05.2020 06:10

PARÍŽ - Francúzsko v piatok nahlásilo 74 nových úmrtí súvisiacich s koronavírusom. Prvýkrát od začiatku epidémie však zverejnilo len čiastkovú bilanciu, ktorá nezahŕňa počty obetí z domovov sociálnych služieb.


Ministerstvo zdravotníctva v Paríži uviedlo, že kompletné údaje o prírastku úmrtí zverejní až v pondelok 25. mája. Dôvody poskytnutia len čiastkovej bilancie neboli bezprostredne jasné. Podľa denníka Le Figaro bolo v piatok potvrdených 74 nových úmrtí, ku ktorým došlo za posledných 24 hodín vo francúzskych nemocniciach. Epidémia vo Francúzsku si tak celkovo vyžiadala už 28.289 obetí.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Francúzsko je v počte úmrtí štvrtou najzasiahnutejšou na svete, pričom v tomto smere ho predstihujú len Spojené štáty, Británia a Taliansko. V piatok z Francúzska podľa agentúry Reuters hlásili 393 nových prípadov nákazy, čím sa ich celkový počet zvýšil na 144.556.

Ide o 0,3-percentný prírastok, ktorý je v súlade s priemerným denným nárastom, aký krajina zaznamenáva od 11. mája, keď začala s uvoľňovaním karanténnych obmedzení. Pokračuje aj dlhodobý trend poklesu množstva nových hospitalizácií i počtu pacientov prijatých na jednotky intenzívnej starostlivosti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články