°C

Sobota, 6. jún 2020. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

KORONAVÍRUS Počet úmrtí na COVID-19 stúpol v Turecku na 501, nakazených je takmer 24-tisíc ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.04.2020 20:30

ISTANBUL - Počet ľudí, ktorí v Turecku prišli o život v dôsledku ochorenia COVID-19 spôsobeného novým koronavírusom, sa v sobotu zvýšil o 76 na 501. Počet potvrdených prípadov nákazy dosiahol takmer 24.000, informoval turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca, píše agentúra AFP.


Turecko má aktuálne 23.934 potvrdených prípadov nákazy - v sobotu ich pribudlo 3013. Väčšinu prípadov evidujú v hlavnom meste Istanbul. Za posledných 24 hodín bolo na prítomnosť koronavírusu otestovaných takmer 20.000 ľudí, napísal na Twitteri minister Koca. Doteraz sa vyliečilo už 786 osôb.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Turecko v boji s pandémiou koronavírusu zaviedlo viaceré opatrenia. Patrí medzi ne zatvorenie škôl a reštaurácií, pozastavenie letov či zákaz verejných podujatí. Turecký prezident Recept Tayyip Erdogan v piatok navyše nariadil povinnú karanténu pre všetkých občanov, ktorí majú menej ako 20 rokov. Ešte predtým Ankara zakázala opúšťať príbytky občanom nad 65 rokov alebo tým s chronickými zdravotnými problémami. Celkový zákaz vychádzania zatiaľ vydaný nebol.

Erdogan takisto vyhlásil, že osobné vozidlá po novom nebudú môcť opúšťať územie 31 tureckých miest vrátane Istanbulu a Ankary ani do nich vstupovať. Na preplnených miestach je zároveň od polnoci z piatku na sobotu povinné nosenie rúšok.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články