°C

Štvrtok, 28. máj 2020. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

KORONAVÍRUS Na Ukrajine potvrdili 669 prípadov nákazy vírusom a 17 mŕtvych

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Zdroj: TASR/AP Photo
01.04.2020 15:40

KYJEV - Počet potvrdených prípadov infekcie novým koronavírusom na Ukrajine sa za uplynulých 24 hodín zvýšil o 120 na 669. Z tohto počtu 17 ľudí nákaze podľahlo a desať sa uzdravilo. Informovala o tom v stredu agentúra Ukrinform s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo zdravotníctva.


V utorok hlásilo ministerstvo 13 úmrtí, osem uzdravených a celkovo 549 potvrdených prípadov koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19. Ukrajinská vláda rozhodla minulý týždeň o zavedení režimu mimoriadnej situácie na celom území krajiny s cieľom zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Karanténne opatrenia tak potrvajú najmenej do 24. apríla.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku 

"Nemalo by sa to zamieňať s mimoriadnym stavom. Mimoriadna situácia je dočasný právny režim, ktorý konsoliduje prácu všetkých orgánov a zároveň neobmedzuje ústavné práva občanov. Tento režim nie je o diktatúre, ale o disciplíne," vysvetlil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajina od piatka minulého týždňa zastavila všetky medzinárodné lety aj medzinárodnú autobusovú a železničnú dopravu. Cudzinci majú na Ukrajinu zákaz vstupu. Do krajiny sa dostanú iba jej občania autom alebo pešo. Po príchode budú musieť stráviť 14 dní v karanténe pod lekárskym dohľadom v zariadeniach, ktoré vyčlenia jednotlivé oblasti. Pôjde prevažne o hotely alebo lekárske zariadenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články