Streda, 21. apríl 2021. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

KORONAVÍRUS Nemecko plánuje pre mladých zmierniť obmedzenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Markus Schreiber
25.03.2020 19:35

BERLÍN - V nasledujúcej fáze pandémie koronavírusu v Nemecku môže dôjsť k zmierneniu preventívnych opatrení a mladí ľudia budú môcť znovu chodiť von. Uviedol to v stredu podľa agentúry DPA Helge Braun, vedúci úradu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.


Ako poznamenal Braun, spolková vláda plánuje prísne obmedzenia týkajúce sa pohybu osôb a sociálnych kontaktov, ktoré boli zavedené v dôsledku koronavírusovej krízy neskôr zmierniť, čo sa bude týkať v prvom rade mladých zdravých ľudí.

Viac informácií o koronovíruse nájdete aj na Facebooku

"Mladí ľudia, ktorí nepatria k rizikovej skupine, budú môcť v ďalšej fáze samozrejme opäť vychádzať na ulicu," napísal Braun v študentskej aplikácii Jodel. Zároveň je ale podľa neho potrebné "dôsledne testovať, vyhľadávať infikovaných a zistiť, s kým boli v kontakte".

Momentálne mnohé závisí od toho, či bude možné pomocou zavedených opatrení udržať krivku infikovaných osôb na nízkej úrovni. "To sa ukáže počas nasledujúcich dvoch týždňov," povedal Braun s tým, že následne azda bude možné zodpovedať aj otázku, kedy sa skončia obmedzenia spojené s koronavírusom.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Markus Schreiber

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články