°C

Utorok, 26. máj 2020. Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

KORONAVÍRUS Slovinsko zastaví verejnú dopravu, nákazu vírusom potvrdili u 219 ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
15.03.2020 19:06

ĽUBĽANA - Slovinsko zastaví hromadnú dopravu v krajine v snahe predísť šíreniu nového typu koronavírusu. Nariadenie začne platiť v nedeľu o polnoci. Informovala o tom agentúra STA s tým, že aktuálne sa počet nakazených v krajine zvýšil na 219.


Vláda okrem zákazu verejnej dopravy vydala nariadenie vzťahujúce sa na taxislužby. Taxikári budú smieť vziať cestujúcich iba vtedy, pokiaľ "náležite vydezinfikovali tie časti vozidla, ktoré sú v pravidelnom fyzickom kontakte s cestujúcim". V Slovinsku podľa agentúry STA na prítomnosť patogénu v tele otestovali doposiaľ 6156 ľudí. Koronavírus v nedeľu popoludní potvrdili u 219 ľudí. Oznámila to vláda na Twitteri.

Koronavírus SARS-CoV-2 spôsobuje ochorenie COVID-19. Prvýkrát ho identifikovali vlani v decembri v Číne, odkiaľ sa rozšírilo do celého sveta a spôsobilo globálnu pandémiu. Počet úmrtí v dôsledku pandémie koronavírusu, respektíve ochorenia COVID-19, už na celom svete v nedeľu presiahol číslo 6000. Novým koronavírusom sa dosiaľ nakazilo 159.844 ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články