Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Minúta ticha pre obete z Ostravy: Z hlučného protestu proti Babišovi pochod ulicami

Účastníci protestu niesli rôzne transparenty.
Účastníci protestu niesli rôzne transparenty.
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
10.12.2019 20:55

PRAHA - Minútou ticha sa v utorok večer na pražskom Václavskom námestí začala demonštrácia proti českému premiérovi Andrejovi Babišovi. Zorganizoval ju spolok Milion chvilek pro demokracii v súvislosti s auditom o konflikte záujmov a obnovením trestného stíhania premiéra.


Séria demonštrácií má trvať do 19. decembra, informoval spravodajský server Novinky.cz. Na Václavskom námestí sa zišli tisíce ľudí, mnohí niesli transparenty s nápismi ako: "Všetci kradnú, iba ja čerpám." Pôvodne organizátori vyzývali na hlasnú demonštráciu a jej účastníci si mali priniesť píšťaly, klaksóny a bubny. Po streľbe vo Fakultnej nemocnici v Ostrave, ku ktorej došlo v utorok ráno, usporiadatelia odvolali bubeníkov a obete streľby si uctili minútou ticha.

Minúta ticha pre obete
Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek

Po programe na Václavskom námestí sa účastníci demonštrácie vydajú na pochod ulicami v centre Prahy, ktorý zakončia na hlavnej stanici. Dôvodom protestov je údajný konflikt záujmov premiéra Andreja Babiša, záver auditu európskej komisie i obnovené trestné stíhanie v kauze Čapí hnízdo. Demonštranti žiadajú Babišovu rezignáciu. Posledná protivládna demonštrácia, namierená proti premiérovi Babišovi a ministerke spravodlivosti Marii Benešovej, sa konala 16. novembra. Prišlo na ňu viac ako 250.000 ľudí.

Minúta ticha pre obete
Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek


Galéria

Účastníci protestu niesli rôzne

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články