°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Obrovský výbuch otriasol Sýriou: Nastražená bomba usmrtila najmenej deväť ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Twitter/AFP news agency
23.11.2019 12:45

DAMASK - Najmenej deväť ľudí vrátane štyroch civilistov prišlo v sobotu o život pri výbuchu nálože umiestnenej v aute na severovýchode Sýrie neďaleko hraníc s Tureckom. S odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) o tom informovala agentúra DPA.


Podľa SOHR, ktoré monitoruje vojnu v Sýrii, pri výbuchu v meste Tal Abjád utrpelo zranenia ďalších 22 ľudí. Zatiaľ sa k zodpovednosti za útok nikto neprihlásil. Turecké ministerstvo obrany z útoku obvinilo kurdské jednotky známe ako Oddiely ľudovej obrany (YPG), ktoré Ankara považuje za teroristickú skupinu vzhľadom na spojenie s kurdskými povstalcami vedúcimi desaťročia boj na tureckom území.

Pri inej explózii bomby v aute v meste Tal Abjád, ku ktorej došlo v novembri, zahynulo 21 ľudí. Turecká armáda a Tureckom podporovaní sýrski opoziční bojovníci dobyli Tal Abjád a ďalšie oblasti na severovýchode Sýrie počas vojenskej ofenzívy proti Kurdom, ktorú Ankara spustila 9. októbra. Zastavenie tureckej ofenzívy zabezpečili dve prímeria, ktoré s Ankarou dohodli predstavitelia Washingtonu a Moskvy.  


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články