Bývalého amerického prezidenta prepustili z nemocnice: Tretia nehoda v priebehu pár mesiacov | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Bývalého amerického prezidenta prepustili z nemocnice: Tretia nehoda v priebehu pár mesiacov

Bývalý americký prezident Jimmy Carter
Bývalý americký prezident Jimmy Carter
Zdroj: TASR/AP Photo/Mark Humphrey, File
25.10.2019 06:20

ATLANTA - Bývalého prezidenta Spojených štátov Jimmyho Cartera prepustili z nemocnice, kde ho liečili po tom, ako doma spadol a zlomil si panvovú kosť. Informovala o tom vo štvrtok jeho hovorkyňa Deanna Congileová.


Cartera prepustili z nemocnice Phoebe Sumter Medical Center v štáte Georgia. Podľa slov hovorkyne sa teší, ako sa bude zotavovať vo svojom dome v meste Plains a ďakuje všetkým, ktorí mu želali skoré uzdravenie. Carter (95) spadol v pondelok večer vo svojom dome, pričom išlo o zlomeninu, ktorá pravdepodobne vznikla v dôsledku osteoporózy.

Už tretíkrát za niekoľko mesiacov sa stalo, že Carter spadol a zranil sa, pripomenula agentúra AP. Začiatkom októbra spadol a jeho zranenie si vyžiadalo 14 stehov v oblasti čela. Ešte predtým v máji utrpel zlomeninu v oblasti bedrového kĺbu, ktorý mu museli vymeniť.

Carter je dosiaľ najdlhšie žijúcim bývalým prezidentom Spojených štátov v dejinách. Spoločne so svojou manželkou Rosalynn (92) sa nedávno stali najdlhšie zosobášenou prezidentskou dvojicou v Spojených štátoch. Predbehli tak aj Georgea a Barbaru Bushových, ktorých manželstvo trvalo 73 rokov.

Demokrat Carter, ktorý bol v rokoch 1977 - 1981 39. prezidentom Spojených štátov, zostal verejne aktívny aj po odchode z Bieleho domu. V roku 2002 mu udelili Nobelovu cenu mieru za činnosť v jeho mimovládnej neziskovej organizácii Carter Center.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články