Poriadne tvrdé tresty: Päť žien odsúdili za pokus o útok pri Notre Dame v Paríži | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Poriadne tvrdé tresty: Päť žien odsúdili za pokus o útok pri Notre Dame v Paríži

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.10.2019 20:25

PARÍŽ - Päť Francúzok pôjde na päť až 30 rokov do väzenia za to, že sa v roku 2016 pokúsili odpáliť plynové bomby umiestnené v aute v blízkosti katedrály Notre Dame v Paríži. Išlo pritom o prvý prípad, keď sa ženy pokúsili o útok v mene islamu vo Francúzsku. Ines Madaniová, Ornella Gilligmannová, Sarah Hervouëtová, Amel Sakaouová a Samia Chalelová, ktoré majú 22 až 42 rokov, všetky prestúpili na islam.


Madaniová, ktorá sa vydávala za muža-militanta a robila nábor žien pre Islamský štát, dostala 30 rokov, Gilligmannová, vydatá matka troch detí, si odsedí 25 rokov. Hervouëtová a Sakaouová dostali po 20 rokov, zatiaľ čo Chalelová päť rokov za to, že pomohla Madaniovej sa po neúspešnom útoku skryť. Prokurátori žiadali pre prvé štyri ženy doživotie.

Parížsku políciu privolali 4. septembra 2016 k opustenému sivému Peugeotu 607 zaparkovanému pri katedrále v rušnom centre mesta. Auto nemalo poznávaciu značku a malo zapnuté výstražné svetlá. Vo vnútri našli policajti šesť plynových bômb, tri kanistre s benzínom a napoly zhorenú cigaretu.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články