Melania Trumpová sa pustila do boja s e-cigaretami: Žiada ukončenie reklamy zameranej na deti | Topky.sk

°C

Štvrtok, 5. december 2019. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Melania Trumpová sa pustila do boja s e-cigaretami: Žiada ukončenie reklamy zameranej na deti

Melania Trumpová
Melania Trumpová
Zdroj: SITA/AP Photo/Susan Walsh
08.10.2019 09:55

WASHINGTON - Manželka prezidenta Spojených štátov Melania Trumpová vyzvala v pondelok výrobcov elektronických cigariet, aby reklamu na tieto nebezpečné výrobky spôsobujúce závislosť prestali zameriavať na deti a mládež. Informovala o tom agentúra AP.


"Reklama na tieto produkty spôsobujúce závislosť, ktorá je zameraná na deti, sa musí skončiť," vyhlásila Trumpová. Reklama na tabakové výrobky cielená na deti je už síce v Spojených štátoch zakázaná a ich najväčší výrobca v krajine - firma Juul Labs Inc. - vyhlásila, že prestane s ich propagáciou, napriek tomu však existujú domnienky, že propagácia tzv. e-cigariet tejto spoločnosti na internete prispela k rozšíreniu ich fajčenia medzi mladistvými.

Počet fajčiarov e-cigariet medzi mladistvými v Spojených štátoch podľa federálnych štatistík v rokoch 2017 a 2018 výrazne vzrástol. Americká prvá dáma, ktorá má s prezidentom Donaldom Trumpom 13-ročného syna Barrona, šíri protidrogovú kampaň prostredníctvom svojej iniciatívy "Be Best" (Buď najlepší), začatej v máji 2018. Prezident Trump v septembri avizoval, že predstavitelia rezortu zdravotníctva v Spojených štátoch podniknú kroky na zákaz predaja tisícok ovocných príchutí používaných v e-cigaretách.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články