FOTO Francúzsky pavúčí muž vyliezol na budovu vo Frankfurte: Na zemi ho už čakala polícia | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

FOTO Francúzsky pavúčí muž vyliezol na budovu vo Frankfurte: Na zemi ho už čakala polícia

Francúzsky pavúčí muž vyliezol na budovu vo Frankfurte
Francúzsky pavúčí muž vyliezol na budovu vo Frankfurte
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Probst
28.09.2019 20:35

FRANKFURT - Nemecká polícia zatkla v sobotu Francúza Alaina Roberta, prezývaného Spiderman - Pavúčí muž, ktorý sa bez povolenia vyšplhal na jeden z mrakodrapov v nemeckom meste Frankurt nad Mohanom. Informovala o tom agentúra AFP.


Na zlezenie 154 metrov vysokej budovy Skyper bez povolenia a istenia lanami tomuto 57-ročnému extrémnemu športovcovi stačila polhodina. Zdola jeho cestu na vrchol 42-poschodovej budovy sledovali okoloidúci, ktorí si ho fotili. Keď zliezol na zem, zatkla ho polícia.

Francúzsky pavúčí muž vyliezol
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Probst

Alain Robert vyliezol bez istenia už na viac než 150 budov po celom svete, vďaka čomu je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. Na svojom konte má najvyššie mrakodrapy i rozličné ikonické budovy. V jeho "zbierke" sú také architektonické skvosty ako Empire State Building v New Yorku, Petronas Towers v Kuala Lumpure, Sears Tower v Chicagu, Taipei 101 v Tchaj-peji, ale aj budova Slovenského rozhlasu v Bratislave. Na najvyššiu budovu sveta - Burdž Chalífa v Dubaji - však vyliezol pomocou prísaviek, keďže táto stavba nemá nijaké oporné body.

Francúzsky pavúčí muž vyliezol
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Probst

V auguste Robert vyšplhal na jeden z mrakodrapov v Hongkongu a vyvesil tam transparent, na ktorom boli čínska a hongkonská zástava a dve spojené ruky. Predtým vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že jeho akcia je "naliehavou výzvou na dialóg medzi Hongkončanmi a ich vládou".


Galéria

Francúzsky pavúčí muž vyliezol Francúzsky pavúčí muž vyliezol Francúzsky pavúčí muž vyliezol

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články