°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Minútou ticha sa začala v New Yorku spomienka na útoky z 11. septembra 2001

Donald Trump a Melania Trump počas minúty ticha
Donald Trump a Melania Trump počas minúty ticha
Zdroj: TASR/AP Photo/Evan Vucci
11.09.2019 15:50

NEW YORK - Minútou ticha a vyzváňaním zvonov sa v stredu v New Yorku začalo spomienkové podujatie k 18. výročiu teroristických útokov z 11. septembra 2001. Informovala o tom agentúra AP.


Príbuzní obetí a poprední predstavitelia spoločenského života sa zhromaždili pri pamätníku neďaleko mrakodrapu One World Trade Center na mieste, kde stáli pôvodné budovy Svetového obchodného centra (WTC), ktoré sa pri teroristických útokoch zrútili.

Minútou ticha sa začala
Zdroj: TASR/AP Photo/Evan Vucci

Obrad sa začal o 08.46 h miestneho času (14.46 h SELČ), keď unesené lietadlo vrazilo do severnej veže WTC. Potom blízki a príbuzní obetí začali čítať mená takmer 3000 ľudí zabitých pri útokoch, keď celkovo štyri unesené lietadlá vrazili do oboch budov WTC, Pentagónu a jedno sa zrútilo na pole v Pensylvánii.

Americká vlajka visí na budove Pentagónu pri príležitosti 18. výročia teroristických útokov 11. septembra 2019 vo Washingtone
Minútou ticha sa začala
Zdroj: TASR/AP Photo/Patrick Semansky

Očakáva sa, že americký prezident Donald Trump sa zúčastní na spomienke v Pentagóne a viceprezident Mike Pence mal na programe prejav pri pamätníku neďaleko Shanksvillu v Pensylvánii, dodáva AP.


Galéria

Donald Trump a Melania Americká vlajka visí na

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články