°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Neďaleko palestínsko-izraelskej hranice sa strieľalo: Dvaja ľudia utrpeli zranenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.08.2019 07:15

GAZA - Izraelskí vojaci v noci na piatok pri hranici pásma Gazy s Izraelom postrelili a zranili dvoch Palestínčanov. Podľa hovorcu ministerstva zdravotníctva v Gaze utrpel zranenia dolnej končatiny jeden okoloidúci a vážne zranený bol aj jeden mladý muž. Informovala o tom agentúra DPA.


Vo vyhlásení izraelskej armády sa uvádza, že postrelený mladý muž sa priblížil k plotu na hraniciach a do príslušníkov armády začal hádzať ručné granáty. Členovia armády následne zareagovali spustením paľby, uviedol hovorca armády a dodal, že nijakí vojaci zranení neboli.

Na miesto na hraniciach, kde sa incident odohral, prišli palestínske záchranárske tímy, ktorým sa podarilo zraneného muža evakuovať. Ich vstup na toto územie bol koordinovaný Medzinárodnou federáciou spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (ICRC) a izraelskou armádou.

Od začiatku augusta bolo počas štyroch pokusov infiltrovať sa do izraelskej armády v pásme Gazy zabitých deväť palestínskych militantov a zranenia utrpeli dvaja izraelskí vojaci a jeden armádny dôstojník. Hoci sa k týmto pokusom o infiltráciu nikto neprihlásil, Izrael viní radikálne hnutie Hamas, ktoré má nad pásmom Gazy kontrolu.

Pásmo Gazy je od roku 2007, keď sa v ňom ujalo vlády hnutie Hamas, pod prísnou blokádou Egypta a Izraela. Izrael považuje Hamas za teroristickú skupinu a zodpovednosť za akýkoľvek útok z tejto palestínskej enklávy pripisuje Hamasu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články