°C

Utorok, 14. júl 2020. Meniny má Kamil, zajtra Henrich.

Českí turisti skončili v ukrajinskom väzení: Mysleli si, že sú na Slovensku, dopustili sa zločinu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: wikimedia
22.08.2019 08:45

SOBRANCE – Štvorica strávila noc v cele ukrajinskej polície a hrozí im mastná pokuta. Nevedomky totiž prekročili štátnu hranicu pri putovaní po Slovensku. Policajti ich zatkli len pár metrov za hraničnou čiarou.


Štyria českí turisti boli zadržaní v ukrajinskom vnútrozemí po tom, čo nelegálne prekročili štátnu hranicu. Dôvodom bolo to, ako uviedla hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, že jeden zo štvorice nevlastní cestovný pas. 

Podľa jej slov v pondelok (19. 8.) v dopoludňajších hodinách zaznamenali kamery monitorujúce vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnené prekročenie hraničného pásma neznámymi osobami v smere zo Slovenska na Ukrajinu. "O incidente boli bezodkladne informované orgány Štátnej pohraničnej služby (ŠPS) Ukrajiny," uviedla hovorkyňa. ŠPS štvoricu, dvoch mužov a dve ženy, následne v ukrajinskom vnútrozemí zadržala.

Českí turisti skončili v
Zdroj: Getty Images
Po prevoze na Slovensko turisti zaplatili v zmysle platnej readmisnej dohody medzi Ukrajinou a Európskou úniou blokovú pokutu za priestupok. "Po vykonaní potrebných úkonov boli osoby prepustené na územie SR," uzavrela Kopernická. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články