Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Colníci v USA s poriadnym úlovkom: Skonfiškovali vyše tri tony marihuany

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

LOS ANGELES - Viac ako tri tony marihuany v hodnote 2,3 milióna dolárov (2,07 milióna eur) sa podarilo skonfiškovať americkým colníkom. Droga bola poskrývaná v zásielke čili papričiek jalapeňo, informovala v pondelok agentúra AFP.


 Príslušníkov Amerického úradu pre clá a ochranu hraníc (CBP) na marihuanu upozornili pátracie psy. Objavili ju ešte uplynulý štvrtok vo vlečke traktora v meste San Diego pri hranici s Mexikom. Podľa vyhlásenia CBP drogu priviezol na hraničný priechod Otay Mesa "37-ročný Mexičan na traktore s vlečkou, ktorej náklad bol deklarovaný ako papričky jalapeňo". Príslušníci CBP objavili vo vlečke 3,4 tony marihuany zmiešanej s papričkami jalapeňo a poskrývanej v dovedna 314 balíčkoch.

Išlo pritom o druhé najväčšie množstvo marihuany, aké v ostatných dňoch skonfiškovali na hraničnom priechode Otay Mesa. Ešte minulý utorok totiž colníci na tomto priechode zhabali 4,8 tony marihuany skrytej v zásielke plastových autodielov, pripomína AFP. Príslušníci CBP v tomto roku celkovo zhabali dovedna 103 ton marihuany, 37 ton kokaínu, a 24,5 tony metamfetamínu.

Len v júli sa im pritom podarilo skonfiškovať takmer 18 ton kokaínu, ktorý by mal na čiernom trhu hodnotu vyše miliardy dolárov. Kokaín objavili na lodi v prístave v meste Philadelphia. Išlo o jednu z najväčších zásielok tejto drogy, akú kedy skonfiškovali v Spojených štátoch.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články