°C

Utorok, 11. august 2020. Meniny má Zuzana, zajtra Darina.

Nočná tragédia na Ukrajine: Pri požiari v Odese zahynulo osem ľudí, prezident hovorí o zlyhaní

Zdroj: Twitter/Liveuamap
17.08.2019 13:44

ODESA - Osem ľudí zahynulo v noci na sobotu pri požiari, ktorý v skorých ranných hodinách vypukol v hoteli v ukrajinskom prístavnom meste Odesa. Desať ďalších osôb utrpelo zranenia, oznámili podľa agentúry AFP miestne pohotovostné služby.


Požiar v hoteli Tokio Star sa rozpútal o 1.34 h miestneho času (0.34 h SELČ). Bojovalo s ním 65 hasičov s 13 vozidlami, ktorí ho uhasili okolo 4.30 h. Odeské úrady uviedli, že z oblasti evakuovali približne 150 ľudí.

Štátna pohotovostná služba Ukrajiny uviedla, že požiar horel na poschodí hotela na ploche celkovo asi 1000 štvorcových metrov, informovala agentúra Ukrinform. Príčina požiaru a ďalšie podrobnosti nie sú zatiaľ známe.

 Polícia začala vyšetrovanie pre možný trestný čin porušenia protipožiarnych predpisov a príčiny požiaru už stanovuje.

Zelenskyj sľúbil osobne sa angažovať

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij po tragickom nočnom požiari v hoteli v prístavnom meste Odesa v sobotu vyhlásil, že sa "osobne uistí", či boli zodpovedné osoby potrestané "v súlade s právnymi normami". Prezident Zelenskij vo vyhlásení na svojej stránke na Facebooku okrem iného napísal, že štyria zo zranených sa nachádzajú v kritickom stave.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Zdroj: TASR/AP/Evgeniy Maloletka

"Túto noc sme stratili osem životov," napísal Zelenskyj na Facebooku. "A nespôsobila to vojna ani ostreľovanie. Stalo sa to pre trestuhodné zanedbanie povinností, zanedbanie základných bezpečnostných noriem a ľahostajnosť voči ľudským životom," zdôraznil prezident.

 


Galéria

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články