Soros, Obama či Clinton: Súd odsúdil na 20 rokov muža, ktorý im zasielal listové bomby | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Soros, Obama či Clinton: Súd odsúdil na 20 rokov muža, ktorý im zasielal listové bomby

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
06.08.2019 08:40

WASHINGTON - Na 20 rokov odňatia slobody odsúdil súd Cesara Sayoca, ktorý vlani v októbri zaslal prominentným oponentom politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa balíčky s výbušným zariadením. V pondelok o tom písala agentúra AP.


Nebezpečné zásielky dostali Trumpovi oponenti - bývalí prezidenti USA Barack Obama a Bill Clinton, ako aj Clintonova manželka Hillary, bývalý viceprezident Joe Biden, bývalý riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby (CIA) John Brennan, miliardár George Soros či herec Robert de Niro.

Obvinený 57-ročný Sayoc svoju vinu vlani v novembri najprv priznať odmietol, avšak v marci 2019 sa priznal ku všetkým 65 bodom obžaloby. Svojim obetiam sa neskôr ospravedlnil s tým, že "je mu veľmi ľúto to, čo urobil". Sayoca - v minulosti už viackrát odsúdeného niekdajšieho šéfa striptízového klubu - sa podarilo identifikovať vďaka stopám DNA. Zadržali ho 26. októbra v štáte Florida. 

Hoci žiadne z výbušných zariadení neexplodovalo, tieto incidenty, ktoré sa odohrali len niekoľko týždňov pred americkými voľbami kongresmanov a guvernérov, vyvolali v USA celonárodný pocit ohrozenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články