PRÁVE TERAZ Irán zadržal v Perzskom zálive zahraničný tanker | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

PRÁVE TERAZ Irán zadržal v Perzskom zálive zahraničný tanker

Irán zadržal tanker
Irán zadržal tanker
Zdroj: YouTube/ FactsExpress
04.08.2019 14:30

TEHERÁN - Námorníctvo iránskych revolučných gárd zadržalo v stredu v Perzskom zálive zahraničný ropný tanker, ktorý prepravoval 700.000 litrov "pašovaného paliva". Podľa agentúry AP o tom informovali v nedeľu iránske médiá.


Iránska štátna televízia a polooficiálna tlačová agentúra Fars uviedli, že revolučné gardy zadržali aj sedem členov posádky tankera. Tieto médiá však neposkytli podrobnosti o plavidle ani o štátnej príslušnosti zadržaných.

"Toto zahraničné plavidlo prijalo palivo od iných lodí a prepravovalo ho do arabských štátov Perzského zálivu," citovala agentúra Fars generála Ramazana Šarífa z revolučných gárd. Napätie v regióne Perzského zálivu sa vyostrilo po tom, ako britské vojenské námorníctvo začiatkom júla asistovalo pri zadržaní iránskeho tankera pri Gibraltári. Londýn vyjadril presvedčenie, že toto plavidlo prepravovalo ropu do Sýrie a porušovalo tak sankcie EÚ.

Irán v zrejmej odvete zadržal tankery plaviace sa pod britskou a panamskou vlajkou v Hormuzskom prielive, kadiaľ prechádza strategicky významná dopravná trasa. Británia v pondelok v tejto súvislosti oznámila, že chce v Perzskom zálive zriadiť námorné ochranné sily pod vedením Európy.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ FactsExpress

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články