°C

Streda, 1. apríl 2020. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

Kolaps najpresnejšej železničnej siete, toto nepredpokladali: Vinník mal len pár centimetrov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.06.2019 17:36

TOKIO - Výpadok dodávok elektrickej energie, ktorý koncom mája na juhojaponskom ostrove Kjúšu ochromil desiatky vlakov a skomplikoval život 12.000 cestujúcim, spôsobil slimák uviaznutý v elektrickom zariadení v blízkosti trate. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP.


Výsledky vyšetrovania príčin výpadku dodávok elektrickej energie oznámil v nedeľu prevádzkovateľ niekoľkých tratí na ostrove Kjúšu, spoločnosť Kyushu Railway Company, známa aj ako JR Kyushu. K výpadku došlo 30. mája a spoločnosť bola v jeho dôsledku nútená zrušiť 26 spojov a ďalšie mali meškania.

Táto situácia spôsobila zmätok v železničnej sieti inak známej svojou presnosťou. Predstavitelia JR Kyushu v nedeľu uviedli, že vyšetrovaním príčin krízovej situácie dospeli k záveru, že výpadok dodávok elektriny spôsobil slimák v rozvodnej skrini.

"Hľadali sme zariadenie, v ktorom došlo k poruche. Spočiatku sme si mysleli, že na vine je chyba v počítačovom programe, ale potom sme zistili, že ju spôsobil mŕtvy slimák," uviedol hovorca spoločnosti. Podľa jeho slov slimák typu slizniak spôsobil v rozvodnej skrini skrat, čím na čas vyradil celý systém, a následne tam uhorel.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články