Vojenské cvičenie v Bulharsku skončilo nešťastím: Na manévroch zahynul kanadský výsadkár | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Vojenské cvičenie v Bulharsku skončilo nešťastím: Na manévroch zahynul kanadský výsadkár

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: profimedia.sk
18.06.2019 22:15

SOFIA - Počas medzinárodného vojenského cvičenia v Bulharsku pod vedením USA zahynul v utorok kanadský výsadkár a traja americkí utrpeli zranenia. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na hovorkyňu bulharskej armády Violinu Valevovú.


Podľa nej sa tragédia odohrala pri zoskoku z lietadla z výšky 400 metrov. Nešťastie sa stalo "počas výsadkovej operácie", informovalo bulharské ministerstvo obrany. Kanadská armáda potvrdila, že pri incidente zahynul Patrick Labrie. Podľa miestneho spravodajského portálu trafficnews.bg došlo k tragédii na leteckej základni pri meste Plovdiv. Výsadkárovi sa podľa servera neotvoril padák.

Traja americkí výsadkári utrpeli zlomeniny rúk a nôh, uviedla televízia BNT bez ďalších podrobností. Armáda USA v Európe (USAREUR) informovala, že operácia bola okamžite prerušená. "Všetky obete boli okamžite prevezené do miestnych nemocníc, kde jednu vyhlásili za mŕtvu, jednu prijali na ďalšie pozorovanie a dve po ošetrení prepustili," dodala USAREUR. Každoročné manévre pod americkým velením s názvom Swift Response prebiehajú tento rok od 11. do 24. júna v Bulharsku, Chorvátsku a Rumunsku s 5600 vojakmi z ôsmich krajín vrátane 149


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články